KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16406234

nr 1640 6234

Eric Norström

(1882-1953), Sverige

Vinterskärgård. Signerad, daterad -35. Akvarell, bildmått: 21x13 cm, yttermått inklusive ram: 32x24 cm

Eric Norström, svensk konstnär född 1882, död 1953 .

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 2 september 2024
kl 18:13:59

1/9 15:27:00 1      700 kr
2/9 18:01:42 2      Vinnande bud

Eric Norström

Läs mer om Eric Norström