KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16406234
nr 1640 6234
Eric Norström
(1882-1953), Sverige
Vinterskärgård. Signerad, daterad -35. Akvarell, bildmått: 21x13 cm, yttermått inklusive ram: 32x24 cm
Eric Norström, svensk konstnär född 1882, död 1953 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 2 september 2024
kl 18:13:59
1/9 15:27:00
700 kr
2/9 18:01:42